Doorgaan naar artikel
Eerste aflevering Expeditie Robinson 2014: De Hemel, de hel en de aarde
Jeffry van Geel
Jeffry van Geel
Eigenaar / PR / Sales / Community-manager
Profiel

Het heeft even geduurd, maar het vijftiende seizoen van Expeditie Robinson is zojuist gestart met aflevering één. Na ruim acht maanden van afwezigheid was het tijd voor nieuwe kandidaten, een nieuwe presentatrice en een nieuwe opzet. Vooral dit laatste zal het leven van de kandidaten de komende maanden een stuk aangenamer of onaangenamer maken.

Eigen groepen

Drie keer zes personen

Wanneer de achttien kandidaten aankomen op het eiland vinden ze direct een brief. Daar waar het tijdens de reis vooral nog heel gezellig was, was het tijd voor de eerste opdracht. Geen proef, maar wel iets belangrijks. De achttien kandidaten moeten zich opsplitsen in drie gelijke groepen die vanaf dan elkaars concurent zijn. Alhoewel ze nog gezamenlijk op een eiland zitten is de sfeer direct gespannen. Duidelijk is dat alle drie de teams elkaar niets meer gunnen.

Wanneer ze de volgende dag aankomen op het spelleneiland hebben Dennis Weening en Nicolette Kluijver verrassend nieuws voor de bewoners. Er is namelijk een nieuw element aan deze jubileum toegevoegd. De winnaar van het spel mag vanavond naar de hemel, een eiland vol luxe, extra eten en goede leefomstandigheden. De verliezer mag echter naar de hel, een stinkende modderpoel waar je op een platform in de brandende zon moet zien te overleven.

Voor het team dat tweede wordt wacht het traditionele Robinson eiland. Geen luxe, maar ook geen stinkende modder.Voor de kandidaten naar éénvan de eilanden moeten, moeten ze echter eerst een proef afleggen als team. Tijdens de proef moeten alle zes de kandidaten uit ieder team een parcours afleggen op basis van estafette-regels. Pas als de eerste terug is, mag de tweede weg en zo verder. Onderweg zijn voorwerpen gestopt. Redelijk makkelijk kunnen bijvoorbeeld rijst en een mes gepakt worden. Met veel meer moeite en tijdverlies kan er gekozen worden voor een extra stem.

Waar gaan we voor

Winst voor onszelf of voor het team?

Daar waar sommige teams direct voor de winst lijken te gaan, kiest het blauwe team stuk voor stuk ervoor om vrijstellingen te pakken. Iets wat direct merkbaar is in de achterstand. Zeker wanneer deelnemers soms minuten bezig zijn een vrijstelling te pakken te krijgen, loopt de achterstand op. Iets wat de groepsleider nogal stoort, hij wil namelijk winnen. Winnen lijkt er echter al snel niet meer in te zitten en ook de aarde lijkt al snel uit het zicht te verdwijnen.

Het rode team wint wel, waardoor er het team naar de hemel mag. Eenmaal daar aangekomen ontdekt team rood een prachtige locatie met mooie omgevingen. Ook team geel klaagt niet over de locatie waar ze terecht komt. Hoe anders is dit voor het blauwe team die direct mag afreizen naar de hel en dat is niet het enige dat het team te wachten staat. Er volgt nog een stemming, waarin Ancilla naar huis moet, ondanks dat Coosje ook al weg is.