Doorgaan naar artikel
IFFR presenteert wederom Nacht van de Wansmaak
Rick Hoving
Rick Hoving
Profiel

Presentatoren Jan Doense en Jan Verheyen maakten vandaag bekend dat het International Film Festival Rotterdam ook komende editie een “Nacht van de Wansmaak” heeft. Een nacht die garant staat voor een heleboel slechte en belachelijk rare filmclips, trailers en andere fragmenten.

De nacht is een hele poos afwezig geweest doordat het beeldmateriaal waar zij gebruik van konden maken uitgeput raakte. Doordat nu veel meer bioscopen en filminstellingen bezig zijn met digitaliseren van oud materiaal is er weer meer beschikbaar geworden. Nu naar zeven jaar is de nacht dus terug. De eerste vertoning zal plaatsvinden op 31 januari in het Oude Luxor Theater in Rotterdam. De verwachting is dat in de maanden daarna de Nacht van de Wansmaak gaat doorreizen naar andere filmtheaters.

In totaal zijn er zes edities van de Nacht geweest tussen 1990 en 2006. Hier tijdens werden toppers getoond zoals Queen of Outer Space, The Island of Dr. Moreau en ook de Nederlandse film Woensdag. Daarnaast hebben initiatiefnemers Doense en Verheyen ook nog DVDs uitgebracht met al hun favoriete trailers “uit de krochten van de cinemawereld”. Deze editie van “Nacht van de Wansmaak” heeft de toevoeging “Has Risen From The Grave”. Dat te samen met presentator Jan Hoese, die de bijnaam Mr. Horror heeft, doet vermoeden dat deze editie meer dan anders in het teken van het horrorgenre staat.

Het International Film Festival Rotterdam is te bezoeken vanaf 22 januari tot en met 2 februari. Het is het grootste filmfestival van ons land waarbij het vooral gaat om kleinere, onafhankelijke en artistieke films. Daarnaast zijn er ook genoeg blockbusters en Hollywood-films.