nieuws
Nieuwe muzikale ontdekkingsreis voor Nick & Simon
The American Dream, de eerste muzikale reis van het Volendamse zangduo Nick en Simon, was een succesvol avontuur. Dit keer reizen ze af naar Zuid-Afrika, waar ze nieuwe muzikale ontdekkingen doen. Naast de prachtige landschappen die Zuid-Afrika te bieden heeft, kent het land een grote muziekcultuur. De heren willen zoveel mogelijk leren van deze cultuur en laat het land daarnaast ook kennismaken met hun muziek.
“We krijgen nog wekelijks reacties op de eerste serie, The American Dream. Dat was voor ons ook zo’n onvoorstelbaar avontuur, dat het nog altijd naar meer smaakt. Aangezien de Zuid-Afrikaanse taal veel op de Nederlandse lijkt, zijn we heel benieuwd in hoeverre onze muziek in de smaak valt in dit prachtige land”, aldus Nick & Simon die hun reis beginnen in Kaapstad.
De zangers laten het dit avontuur geheel aan het toeval over waar het ze heen brengt. Het is dus aan hun manager Kees om zoveel mogelijk contacten te leggen in de Zuid-Afrikaanse muziekindustrie. Ze willen tenslotte zoveel mogelijk collega-muzikanten en andere mensen ontmoeten. Natuurlijk proberen de Volendammers zelf zoveel mogelijk muziek te maken. Maar ze laten Zuid-Afrika ook gewoon over zich heen komen: de andere (muziek-)cultuur, de mensen en het prachtige landschap.
‘Die Suid-Afrikaanse Droom’
De reis begint in Kaapstad, waar ze direct al tegen een cultuurclash aanlopen. Afrika is veel minder toegankelijk dan de Amerikanen in hun eerste reis en zo is het moeilijk om in contact te komen met andere muzikanten. Uiteindelijk lukt het ze om in een geïmproviseerde studio in een township terecht te komen. Hier ontdekken ze dat hun muziek enorm verschilt van de muziek uit deze buurt. Het is het uitgaansleven waar muzikaal geluk gevonden wordt, want ze komen onverwachts veel Nederlanders tegen in een kroeg. Het dak gaat eraf als de Volendammers hun entree maken en optreden. In diezelfde kroeg ontmoet Kees een opkomende Afrikaanse zangeres die raakvlakken heeft met Nick & Simon. Zij houdt net als de heren va Simon & Garfunkel en al snel ontstaat de eerste samenwerking.
Nick & Simon: Die Suid-Afikaanse Droom is vanaf woensdag 8 mei te zien op Nederland 3.