nieuws
Recensie: G.I. Joe Retaliation

Het is vaak niet zo simpel om een eerder deel van een filmreeks te overtreffen. Voorgaande film, G.I. Joe: The Rise Of The Cobra, was een voor velen, teleurstellende film. In deze nieuwe film moeten de Joe’s weer alles op het spel zetten om de wereld te redden van haar ondergang. Zullen ze het in G.I. Joe: Retaliation, van regisseur Jon M. Chu, beter doen?
Een nieuwe missie voor de Joe’s
G.I. Joe: Retaliation gaat enige tijd na deel 1 verder. Nadat de wereld is gered van de Cobra Commander (Luke Bracey) die met zijn Nanomites de macht over de wereld wilde krijgen, hoeven de Joe’s niet stil te zitten. Een groep Joe’s waarvan een oude bekende, Duke, heeft weer een nieuwe missie waarvoor alleen de beste soldaten geschikt zijn. Zij moeten er voor zorgen dat nucleare raketten veilig worden gesteld voor de vijand.
In Retaliation zit Cobra Commander nog steeds vast in een zwaarbeveiligde gevangenis. Hij lijkt hier veilig te zijn van de buitenwereld en andersom. Niets is minder waar, wanneer hij wordt bevrijd uit de gevangenis door Storm Shadow, die nog blijkt te leven nadat hij dood leek te gaan in deel één. Ook Firefly (Ray Stevenson) is betrokken bij deze reddingsactie. Hij zorgt voor veel explosies en actie door zijn robotgestuurde vuurvliegen.
Wie deel G.I. Joe: The Rise Of The Cobra heeft gezien verwacht misschien niet veel van deel 2. The Rise Of The Cobra uit 2009 heeft dan wel voor meer dan driehonderd miljoen dollar opgebracht, maar zat vol met levenloze actiescènes en special effects die redelijk slecht waren. Het is toch aan te raden om het eerste deel nog één keer te kijken om het verhaal wat beter te begrijpen. Hoewel dit niet een van de beste films is, geeft het een goed beeld tegen wie de Joe’s moeten vechten.
Goedgekozen acteurs en bekende gezichten
Waar Channing Tatum als Duke en Marlon Wayans als Ripcord in deel één de hoofdrollen op zich namen is deze dit keer weggelegd voor Roadblock (Dwayne Johnson, ook wel bekend als The Rock). Hij en twee andere Joe’s (D.J. Contra en Adrianne Palicki) zijn de enige drie Joe’s die een verwoestende aanval overleven op het kamp van de Joe’s, gepleegd door Firefly. De bijrol van Bruce Willis doet de film overigens veel goed. Hij doet waar hij het beste in is: de actieheld spelen. Dwayne Johnson is een goede leider van zowel het team maar ook de film. Het is precies wat je verwacht: een stoere gespierde actieheld. De andere twee Joe’s zijn naast Dwayne Johnson eveneens een goede aanvulling op het team. Gelukkig is de stille samurai Snake Eyes ook nog in leven, hij en zijn protégee Jinx (Elodie Yung) zullen helpen om de kwade plannen van Cobra Commander te voo
Realistischere actie
De film is stukken beter dan zijn voorganger. De actie is realistischer en dat komt de film ten goede. Waar in deel één de wapens en voertuigen erg futuristisch waren is Retaliation een stuk beter afgestemd op deze wereld. Er zijn nog wat toekomst gadgets, maar ze passen goed in de film. Deze zijn namelijk beter verwerkt in het geheel en worden niet overmatig gebruikt. De actiescènes, waar er veel van zijn, zijn spannend en goed gefilmd. Het verhaal blijft aantrekkelijk en houdt de aandacht van de kijker.
Het 3D effect doet de film goed. Uiteraard heeft 3D effect meer nut met special effects en daar zitten er genoeg van in deze film. De kogels vliegen je om de oren en de explosies zijn levendiger en voelen echter aan. In de eerste instantie zou Retaliation in mei 2012 uitkomen, maar door het toepassen van de 3D-effecten is dit uitgesteld naar maart 2013. Dit is een goede keuze geweest want het past bij een actiefilm als deze.
G.I. Joe: Retaliation doet dit keer wat je er van verwacht. Goede actie, goede 3D en een veel beter verhaal dan Rise Of The Cobra. Het blijft een film gebaseerd op speelgoed en daar hoort wat overdreven actie bij. Dit keer is dat beter gedaan en zorgt voor een goede filmervaring.