Doorgaan naar artikel
Nieuwe afleveringen van Het Zesde Zintuig Plaats Delict
Tim Damen
Tim Damen
Profiel

Valentijnsdag staat bij RTL 4 niet in het teken van de liefde, want Het Zesde Zintuig Plaats Delict keert terug met een nieuw seizoen. Moord of geheimzinnige verdwijningen, voor de achterblijvers is het een ware nachtmerrie. Helemaal omdat ze niet weten wat er is gebeurd. Presentatrice Lieke van Lexmond biedt samen met vier paragnosten hulp aan de familie en vrienden van misdaadslachtoffers.

Ook in het nieuwe seizoen passeren er weer een aantal misdaadzaken de revue. De eerste aflevering van de serie staat het verhaal van Nico Leeuwe centraal, de boodschappenman van de prostituees. In Groningen staat de Rosse buurt op zijn kop als blijkt dat hij vermoord is. Prostituees staan huilend op straat, want ‘hun’ Nico is er niet meer. Voor de één liet hij de hond uit, voor de ander deed hij de was. De geruchten gaan rond dat hij met deze klusjes een groot fortuin heeft opgebouwd. Broer Chris neemt de paragnosten mee naar Nico’s woning in de Rosse buurt, waar ze aanvoelen dat een bekende van het slachtoffer bij de moord betrokken is.

De paragnosten
Peter van der Hurk is de meest bekende Nederlandse paragnost. Hij won in 2008 de competitieversie van ‘Het Zesde Zintuig’ en sindsdien is hij te zien in tientallen theaters door het land. Peter is opvallend sterk in zijn readings als hij op een foto de ogen van het slachtoffer goed kan zien. Alom gewaardeerd is zijn directheid, in combinatie met zijn typische Haagse humor.

Cobie van Zegen won de competitie in 2010. In de voorgaande serie van ‘Het Zesde Zintuig’ werkte Cobie vaak met tarotkaarten en die zet ze nu ook in als het haar kan helpen. Cobie heeft het vermogen zich bijzonder sterk in het slachtoffer in te leven en gevoelens en emoties te doorleven.

Petra Lakerveld is bekend van de allereerste serie van ‘Het Zesde Zintuig’. Ze werd toen overtuigend tweede. Daarna heeft ze veelvuldig meegewerkt aan series van ‘Het Zesde Zintuig’, waaronder een internationale competitie. Petra heeft een scherp zesde zintuig en pikt zowel van slachtoffer als daders veel informatie op.

Ook Tessa van Rossen was winnaar van een competitieserie van ‘Het Zesde Zintuig’ en wel in 2008, net voor Peter van der Hurk. Haar precisie is onovertroffen. In latere Plaats Delict-seizoenen heeft ze meerdere keren gezorgd voor daderprofielen die bijzonder nauwkeurig bleken te zijn.

Vanaf 14 februari is Het Zesde Zintuig Plaats Delict wekelijks te zien bij RTL 4.