review
Money Monster

Conclusie
Door het satirisch aspect en de vlotte en frisse regie van Jodie Foster is Money Monster opvallend luchtig voor een gijzelingsfilm.Money Monster is nu te koop op Blu-ray en DVD.
Jodie Foster geniet al bijna haar hele leven bekendheid als actrice, door grote films als Taxi Driver (1976) en Silence of the Lambs (1991). Ook heeft ze zich al meerdere keren aan regie gewaagd, waaronder afleveringen van Orange is the New Black en House of Cards. Haar nieuwste project is Money Monster, een film waar wij Breaking Bad-acteur Giancarlo Esposito al in 2015 over spraken.
Presentator Lee Gates (George Clooney) en producer Patty Fenn (Julia Roberts) vormen al lange tijd de drijvende kracht achter het succesvolle tv-programma Money Monster. Toch is niet iedereen even blij met de beleggingstips van Gates. Zo blijkt wanneer de ontevreden Kyle (Jack O’Connell) met een pistool de studio inkomt en het aanwezige personeel in gijzeling neemt. Kyle is boos over de gang van zaken bij de grote bedrijven, vooral die van ene Walt Camby (Dominic West). Gates zal samen met Kyle naar een oplossing moeten zoeken, maar de situatie lijkt alleen maar te escaleren.
De regie Jodie Foster is verrassend fris. Door het satirisch aspect en vlotte beeldstijl voelt Money Monster modern aan. George Clooney draagt hier goed aan bij; zijn rol in Return of the Killer Tomatoes is misschien lang geleden, maar de acteur is niet bang om zijn imago enigszins belachelijk te maken. Julia Roberts en Giancarlo Esposito spelen sterke bijrollen maar Jack O’Connell is de echte uitblinker. Zijn gijzelaar begint het verhaal als antagonist maar weet langzaamaan meer en meer sympathie op te wekken.
Money Monster lijkt zich door de satirische toon af te spelen in een soort hyperrealiteit. Jodie Foster heeft duidelijk niet geprobeerd om Inside Man, een gijzelingsfilm waar zij een hoofdrol in speelde, na te maken. Doordat het geheel wat ongeloofwaardig is blijft een echt gevoel van dreiging uit; we hebben wel door dat de personages in gevaar zijn, maar het boeit allemaal niet zo. Money Monster is vooral een leuk, luchtig en vermakelijk filmpje.